Close search

5 tipů, jak si najít přátele, když je vám už přes třicet

Unsplash Zdroj: Unsplash

Podle webu Verywellmind jsou přátelé v dospělosti mimořádně důležití, prospívají našemu fyzickému i psychickému zdraví. Jenže s přibývajícím léty o ně přicházíme. Jak je tedy získat?

Je vám třicet a víc a zjišťujete, že už nemáte tolik přátel jako kdysi? Je to přirozený důsledek dospělého života. Přestěhujete se za prací, láskou nebo novým životem, a lidi, které jste znali předtím, jsou pryč.

Jak si najít přátele po třicítce

Podle webu Verywellmind lze začít třeba tím, že si vytvoříte seznam zajímavých lidí, které byste chtěli poznat, ať už v práci nebo ve svém okolí. Vyžaduje to trochu úsilí a někdo musí převzít iniciativu. A ten někdo jste vy.

Mnoho lidí si neuvědomuje, že mají potenciálního přítele, který bydlí hned vedle nebo přes ulici. Dlouhá léta se zdravíte ve výtahu bez navázání konverzace. Takže až příště potkáte sousedy, zkuste je klidně oslovit.

Podstatnou část svého života trávíte v práci a pokud nejste zrovna obsluha majáku, patrně je kolem vás spousta lidí. A i když jde o pracovní prostředí, je možné, že toho o sobě víte dost, takže máte přehled, kdo může mít třeba stejné záliby.

Nebo zkoušejte nové věci. Možná zažijete dobrodružství, rozšíříte si obzory a potkáte nové lidi. I pro dospělé je nabídka různých kurzů téměř nevyčerpatelná. Od sportů přes hodiny vaření až po vzdělávání. Klidně se tomu nebraňte, naučit se něco nového můžete, i když jste ze školy pořádně dlouho. Navíc to prospívá mozku.

V neposlední řadě jsou tady komunity. Pečuje někdo o zeleň ve vašem okolí? Vymýšlí aktivity pro děti nebo seniory? Dobrovolnictví je také fajn způsob, jak se seznámit s novými lidmi. Vynaložené úsilí a čas se vám vrátí nejen díky dobrému pocitu z pomoci jiným, ale možná si najdete i nové přátele.

A mějte na paměti, že na těchto aktivitách nemusíte být jediní, kdo vystupuje ze své komfortní zóny. Takže se není čeho obávat.

Zdroje informací:
Verywellmind.com: How to Make Friends as an Adult

Nejčtenější články