Close search

5 největších mýtů o kojení. Existuje slabé mléko a jak je to s umělou výživou?

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

O batolatech a kojení se vydalo již bezpočet publikací, ale v mnohých narazíte na spoustu mylných informací. Nenechte se tedy zmást a pojďte se společně podívat na zoubek neslavnějším mýtům, které spousta žen považuje za pravdivé.

1. Dítě se musí každých 15 minut odstavit, aby se nepřepilo a nebolelo ho bříško

Novorozené miminko se jen tak nepřepije a rozhodně ne takových způsobem, aby ho bolelo bříško a třeba i zvracelo. Naopak je důležité kojit tak, jak si dítě žádá a nepočítat intervaly.

 

2. Mléko v horku nestačí. Musí pít i čaje

První tři měsíce vašemu dítku mléko naprosto vystačí. Mléko se postará o veškerou výživu samo. Dítko se z něj nají i napije. Starší generace by nejraději do dětí ládovala čaje co možná nejdříve, ale vy si své kojení uhajte. Na čaje bude ještě času dost.

 

3. Ne každá žena může kojit

Je pravdou, že se u některých žen mohou zezačátku vyskytnou problémy s kojením. Ať už mají špatně anatomicky postavenou bradavku nebo špatnou techniku kojení, zásadní je se nevzdat hned při počátečních nesnázích. Můžete mít ze začátku málo mléka a vaše děťátko nebude mít sílu pít. Ale pamatujte, že vše se dá napravit a vytrénovat a můžete se tak vyhnout umělé výživě.

 

4. Slabé mléko

Příroda je mocná čarodějka a vymyslela to skvěle. Žádné mléko není slabé. Má všechno, co vaše miminko potřebuje. Množství mléka tělo vyrábí dle toho, jaká je po něm poptávka. A složením má všechno, co váš malý savec potřebuje.

 

5. Umělá výživa je stejná jako mateřské mléko

I přes snahu výrobců se mateřskému mléku nic nevyrovná. Mateřské mléko dokáže malé tělíčko mnohem lépe strávit než to umělé. Máte ho okamžitě po ruce, nemusíte stát v kuchyni s lahvičkou a ohřívat vodu. A navíc obsahuje vše, co vaše dítko potřebuje na podporu obranyschopnosti a na růst a vývoj kostí.

Nejčtenější články