Close search

5 nejděsivějších míst v České republice. Co prozrazují fotky?

archiv Zdroj: archiv

Za děsivými místy, kde panuje přinejmenším zvláštní energie, nemusíte jezdit za hranice našeho území. I u nás je spousta míst, kde i otrlým jedincům stávají hrůzou vlasy na hlavě nebo je polévá studený pot takřka bez důvodu. Vybrali jsme pro vás pět děsivých míst, kam byste měli zavítat, pokud se rádi bojíte, anebo se jim raději vyhnout.

Hrad Houska

O hradu ležícím 20 kilometrů severozápadně od Mladé Boleslavi jste nejspíš už něco slyšeli. Říká se, že se v něm ukrývá brána do samotného pekla. V noci jsou zde prý slyšet zvuky podobné krokům a fotografie z hradních prostor jsou často rozmazané.

Zajímavé je, že stěny místní kaple jsou vždy vlhké i v létě, zatímco stěny sousedních místností jsou suché. Podle pověsti se traduje, že pod kaplí jsou podzemní prostory, v nichž jsou kostry „nelidských“ bytostí. Dokázáno je, že i naprostí bezvěrci se tu necítí úplně nejlépe. Přespání se rozhodně nedoporučuje ani v okolí hradu.

Hrad Křivoklát

Ačkoliv je obklopený malebnou krajinou křivoklátských lesů, jeho minulost je protkána temnotou. V 16. a 17. století sloužil hrad jako vězení a traduje se, že jej nyní obchází duše mrtvých a utýraných vězňů.

Les Pánova březina u Mukařova

Jen 5 kilometrů jihozápadně od Prahy je místo, ze kterého vám vůbec nebude dobře. Říká se, že za třicetileté války v místech mezi Mukařovem a Žernovkou, poblíž Zelené cesty v Pánově březině utíkala kněžna Nežárka před žoldáky. Než byla dopadena, stačila v lese ve studánce ukrýt velký zlatý kalich.

Dopadli ji na místě dnešního Mukařova a poté krutě mučili až k smrti. Zlatý kalich nebyl nikdy nalezen a podle pověsti jej dodnes hlídá v lese černý pes, jehož občasné vytí oznamuje blížící se neštěstí. Mladá kněžna se tu prý zjevuje jako světlovlasá dívka s černými skvrnami místo očí.

Koncem devatenáctého století se v lese také rozhodli nešťastní milenci ukončit své životy, když jim rodiče odmítli požehnat sňatek. Místu, kde se ve velkých mrazech milenci vysvlékli a později byli nalezeni umrzlí, se dodnes říká „U zmrzlých“.

Hřbitov bláznů v Bohnicích

Dnes už polorozpadlý hřbitov v Praze Bohnicích byl založen na počátku 20. století a fungoval necelých šedesát let. Dost na to, aby zde bylo pohřbeno více než 4000 mrtvých, hlavně pacientů místní léčebny. Leží tu ale také vrazi, sebevrazi, vojáci z první světové války a děti.

Místo posledního odpočinku tu bohužel našli i lidé zcela příčetní: nepohodlní dědicové nebo příliš dlouho žijící bohaté tetičky, nemanželské děti a další osoby, které se v blázinci ocitly řízením osudu a už pro ně nebylo cesty zpět. Říká se, že jde o místo s vůbec nejhorší energií na našem území.

Devět křížů

Skoro každý den slýcháme z rádií a televize o nehodách na naší nejstarší dálnici spojující Prahu a Brno D1. Frekvence dopravních nehod se smrtelnými zraněními je tam opravdu vysoká a na žádné jiné české dálnici se nebourá tak často jako na „déjedničce“. Je snad prokletá?

Třicetikilometrový úsek s nejvíce se vyskytujícími nehodami se nachází v okolí Domašova, a i když je zde dobrá viditelnost a stav vozovky je také dobrý, nehody jsou tu poměrně často. Ale proč? V blízkosti se nachází místo zvané U devíti křížů, které je spojováno s takřka 500 let starou tragédií, která se právě v místě časté nehodovosti stala. Zhrzený mladík tu pokosil celou rodinu své nastávající a nakonec zastřelil i sám sebe.

Lidé, kteří přežili těžkou nehodu právě u devíti křížů vypovídají, že viděli postavu v bílých šatech. Jedná se snad o ducha zavražděné nevěsty? Od roku 1987 vyprchalo posvěcení místa, čemuž se každých sto let věnovali rejhradští benediktini, možná proto už není místo chráněno a mrtvá nevěsta se tam čas od času řidičům zjevuje dodnes.

 

Nejčtenější články