Close search

5 důvodů, proč je zdravé spát nazí. Lepší imunita i prevence proti cukrovce!

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Spaní bez pyžama má jedinou nevýhodu. Své povlečení budete muset prát mnohem častěji. Jinak převládají samá pozitiva. A po přečtení tohoto článku už nebudete chtít spát jinak.

1. Bez pyžama si tělo nastaví svoji teplotu

Asi každý ví, že pro správný spánek by mělo být v ložnici chladněji. Pokud sundáte pyžamo, nebude vám horko ani zima. Tělo si samo nastaví příjemnou teplotu ke spaní. Rychleji usnete a lépe se vyspíte. Výzkumy ve spánkových laboratořích potvrdily, že oblečení během spánku zvyšuje tělesnou teplotu, což snižuje tvorbu melatoninu. Této látce se příhodně přezdívá "hormon spánku", který zároveň působí proti stárnutí.

 

2. Snazší sex

Co může být více vzrušující, než když se k sobě přitulíte úplně nazí? Při vzrušení se začíná vyplavovat hormon lásky oxytocin. Pokud se tedy budete k sobě tulit nazí, budete mít také častěji sex.

 

3. Dobrá imunita

Kvalitní spánek zajišťuje regeneraci organismu. Odbourává stres a navíc nahé spaní napomáhá k otužování, a tím výtečně působí na naši obranyschopnost.

 

4. Rána budou svěžejší

Díky nižší teplotě se budete méně potit. Vaše vlasy nebudou po probuzení tak mastné a zplihlé a vy nebudete cítit nepříjemným odérem.

 

5. Prevence proti cukrovce

S touto převratnou teorií přišla studie z Nizozemska. Vědcům se podařilo dokázat, že spánek v chladnějších teplotách zlepšuje metabolismus a snižuje hladinu cukru v krvi. Takového efektu během výzkumu docílili právě lidé, kteří spali nazí. Tento objev se dá považovat za jednu z prevencí diabetu druhého typu.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu