Close search

5 důvodů, proč je důležité mít přátele i v dospělosti

Unsplash Zdroj: Unsplash

Může se to zdát jako banalita, ale udržet si v dospělosti přátele je mimořádně důležité. Podle webu Verywellmind to má ohromný vliv na fyzické i duševní zdraví.

Web Verywellmind píše, jak snadné bylo získat přátele na základní škole. Nejen že jsme se méně báli odmítnutí, ale také jsme zjednodušeně řečeno nebyli tak vybíraví v tom, s kým se stýkáme. V dospělosti se to však změnilo. Kromě strachu z odmítnutí je problémem i to, že navazování nových přátelství zabere spoustu času. A toho máme v dnešní době všichni málo. Místo toho si stěžujeme, že se náš okruh přátel zmenšuje…

Proč je důležité mít v dospělosti přátele

Výzkumy ukazují, že po 25. roce života se množství přátel začíná zmenšovat. Částečně to souvisí se změnou zaměstnání, svatbou, stěhováním a narozením dětí. Navazování smysluplných vztahů může být s přibývajícím věkem těžší, ale stojí to za námahu. Dobrá přátelství mají několik výhod:

- lepší imunita

- snížené riziko nemocí a zranění

- vyšší věk dožití

- méně stresu

- rychlejší zotavení po nemoci

Pokud jde o navazování přátelství v dospělosti, je důležité být pozitivní a proaktivní. Když se vnitřně nastavíte tak, že si nikdy nenajdete přátele, pravděpodobně se to nepovede. A pokud necháte svůj společenský život na náhodu, také se asi nedočkáte výsledků.

Nepřemýšlejte nad procesem navazování přátelství. Místo toho, abyste se trápili tím, že budete odmítnuti, nebo že možná nebudete dostatečně zábavní, objevte své vnitřní dítě. Buďte otevřeni poznávání nových lidí a získávání nových zkušeností. Nepředpokládejte, že noví přátelé budou stejného pohlaví nebo věku jako vy. Buďte otevření a sledujte, co se stane, když rozšíříte své obzory. Další tipy, jak si najít nové přátele v dospělosti, si rozebereme příště.

Zdroje informací:
Verywellmind.com: How to Make Friends as an Adult

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu