Close search

5 důležitých rad, jak hravě zvládnout podzimní detox!

Pixabay Zdroj: Pixabay

Podzim už je v plném proudu, příroda se připravuje na zimu a my bychom měli probudit svá těla dřív než přijde. Není lepší způsob než očistou organismu! Zvedne se vám nejenom fyzická kondice, ale navodí se i celková psychická pohoda. A jako bonus zhubnete po prohýřeném létě pár kil.

Podzim je ideální doba k celkové očistě organismu. Obzvláště účinný je detox, který osvěží vaše tělo po náročných letních dnech. Zaveďte do svého běžného dne těchto 5 návyků a hned budete cítit lépe.

Shutterstock.com

Teplá voda s citrónem

Není lepšího způsobu, jak po ránu nastartovat svůj organismus, než teplou vodou s čerstvě vymačkanými citróny. Očistíte svůj zažívací trakt, odstraníte toxiny a kyselá chuť citrusu zažene případné pálení žáhy.

Pixabay

Mléčné produkty

Podle mnohých vědeckých výzkumů má na vaši imunitu velký vliv střevní mikroflóra. A tu nejlépe podpoříte pitím kefírů a jogurtů. Tyto mléčné výrobky hubí zákeřné bakterie škodící mikroflóře.

Pixabay

Zelenina

Živá strava vám také hodně pomůže. Zelenina obsahuje hodně vitamínů a látek podporující správnou funkci těla. Nejlepší je zelená zelenina obsahující chlorofyl. A vysoký obsah zeleného pigmentu chlorofylu dostanete ze superpotravin jako je např. spirulina či chlorella.

Archiv

Kouření

Pokud kouříte klasické cigarety, podzimní detox může být tím nejlepším časem, kdy s tímto zlozvykem seknout nebo ho aspoň omezit. Nejen, že si ušetříte minuty strávené rauchpauzou v plýskanicích a zimě, ale odlehčíte i vaším plícím. Vyzkoušejte třeba takové glo, které můžete kouřit i ve vybraných barech, restauracích a prostorech, kde na cigarety můžete zapomenout. Navíc se na rozdíl od klasického kouření tabák v přístroji glo pouze zahřívá a nespaluje se, čímž dochází k nižší inhalaci škodlivých látek. Také navíc odpadá problém s nepříjemným zápachem či popelem.

pixabay

Suchá kůže

Podle ájurvédy je kůže pro celkovou pohodu vašeho velmi důležitá. Pokožka je vylučovacím orgánem a její obrušování je považováno za očistnou filosofii, kdy se jak zbavíte suché kůže, tak se pokožka zaktivní a pomůže tělu lépe se pročistit.

 

Nejčtenější články