Close search

4 tipy na netypické domácí mazlíčky, kteří nepotřebují skoro žádnou péči

www.pixabay.com Zdroj: www.pixabay.com

Máte dítě? Dříve nebo později přijde, rodiči velmi obávaná otázka: “Mamiii, koupíš mi psa?”. Pokud zrovna neoplýváte společným nadšením z uslintaného, chlupatého psího kamaráda, máme pro vás pár tipů. Samozřejmě pes je zvíře roztomilé, chytré a zábavné. V tomto je mu těžké konkurovat. Ale pokud dítě dostatečně namotivujete, můžete ho potěšit zvířátkem méně náročným.

Suchozemská želva

Želvička je ideální zvířátko pro ty, kteří nejsou zrovna zdatní chovatelé. Počateční investice je sice o něco vyšší, než si vyzvednout štěňátko z útulku, ale stále je to mazlíček levnější, než např. papírový pejsek. Pokud máte dům se zahradou je to úplně ideální. Želva téměř nic nepotřebuje, stačí jí ohrádka, kterou umístíte na slunném místě zahrady a želva si od jara do podzimu žije vlastním životem. Pase trávu, pokud jí občas uděláte radost zeleninou nebo ovocem bude v sedmém nebi. Na zimu stačí vložit do krabice na chladnější místo a máte na půl roku vystaráno. Na jaře želvičku zase vpusťte do výběhu a koloběh péče/nepéče začíná na novo.

Strašilky

Tato zvířátka nejsou zrovna nejroztomilejší stvoření na světě, za to budete mít něco, co jen tak někdo nemá. Jde o štíhlý, dlouhý hmyz připomínající klacík nebo list. K jejich chovu postačí akvárium nebo velká sklenice, dostatečně zabezpečená proti úniku. Pokud vhodíte do sklenice dubovou větev budete mít spokojené, nasycené mazlíčky, které můžete návštěvám předvádět, jako unikátní kousek ve vaší domácnosti.

Rybička

Otřepaná klasika, která se používá k uchlácholení dětí často, řeknete si? Ale i taková rybička může být zábavná. Zajděte s dítětem do zverimexu a nechte ho zapojit fantazii. Vyzvěte jej ať si vytvoří akvarium podle sebe. Dnes již nabízejí akvaria různých tvarů a velikostí, ke koupi je spousta barevných doplňků, od barevných kamínků, po pohádkové postavičky, kterými si může dítě domeček pro svého miláčka vyzdobit. Pak už stačí doplnit o rybičku za pár korun a máte na pár let vystaráno. Dítě bude na svůj výrobek pyšné a jistě si nějakou dobu ani nevšimne, že rybka není zrovna zvíře na mazlení.

Perlorodka

Takový výstřelek poslední doby. Nyní je na českém trhu k dostání jako unikátní dárek mušle, ze které si doma vyloupnete perličku. Dalo by se polemizovat zdali se jedná o zvířátko živé, ale rozhodně je to velmi nápadité. Pokud své ratolesti vysvětlíte, že když se bude o mušličku hezky starat, vyroste mu v ní perlička, bude jistě velmi natěšené na toto podivné zvířátko. Připravte s dítětem zavařovací sklenici, do které mušli umístíte. Poté stačí občas vyměnit vodu a až budete mít pocit, že už to v domě zasmrádá rybinou, můžete misi ukončit a slavnostně perličku vyloupnout. Pro dítě to bude jistě vzrušující zážitek.

Závěrem se hodí říci, že se může stát, že i přes veškerou vaši snahu, nebude dítě výše uvedenými zvířátky dostatečně uspokojeno a na pejskovi může trvat stále. Pak přejeme už jen pevné nervy.

 

Nejčtenější články