Close search

4 fitness trendy roku 2022: Kratší tréninky a athleisure móda

Unsplash Zdroj: Unsplash

Svět se vrací ke každodennímu cvičení a web Yahoo Life proto oslovil trenéry a další lidi z oboru, aby se podělili o fitness trendy pro rok 2022.

Jednou z "předností" pandemie covidu bylo podle webu Yahoo Life to, že si lidé uvědomili důležitost pohybu a cvičení a jeho vliv nejen na fyzické zdraví, ale také na duševní pohodu.

Trendy ve fitness

Patrně největším trendem jsou mikrotréninky místo delších cvičení. Není vždy jednoduché najít si třeba hodinu čas na fitko, a tak se může stát, že jej začneme vynechávat. A protože spousta lidí pořád pracuje z domu, můžou si čas zorganizovat tak, že si najdou skulinku na krátký pohyb, aby se odreagovali od práce.

Druhým letošním trendem je takzvaná athleisure móda. Jde o sportovní oblečení, které vám neudělá ostudu ani v kanceláři. Pramení z toho, že když jsme nastoupili na vlnu home officů, nosili jsme sportovnější a pohodlné oblečení. A této pohody se „těžko“ vzdává. Podle Yahoo Life jde třeba o legíny s kapsami, díky kterým nepotřebujeme zvlášť tašku pro smartfón. A jdou sladit třeba se sakem.

S tím vlastně souvisí i třetí velký letošní trend, kterým jsou chytré technologie monitorující naše fitness cíle.

Čtvrtým trendem poslední doby jsou takzvané hybridní cvičební modely. Za poslední dva roky jsme se ve fitness přesunuli ven, kde bylo dostatečné proudění vzduchu a snadno se dodržovaly odstupy. To změnilo přístup trenérů, kteří vysílali své lekce online, takže bylo možné cvičit s nimi klidně i v parku. A to se nezměnilo dodnes.

Zdroj informací:
Sg.style.yahoo.com: 6 fitness trends to emerge in 2022 and how you can change up your workout routine

Nejčtenější články