Close search

10 pravdivých citátů Johna Lennona o životě nejen pro zamilované

ceskatelevize.cz Zdroj: ceskatelevize.cz

John Lennon inspiruje řadu umělců dodnes. Rebel, politický aktivista i drogový experimentátor. Jeho písně jsou považovány za jedny z nejlepších britských skladeb vůbec. Kdyby neskonal rukou atentátníka Marka Davida Chapmana 8. 12. 1980, kdo ví, co by ještě se svou partnerkou Yoko Ono dokázali. Připomeňme si jeho nejznámější výroky, které ovlivnily celý svět.

1. Říkáš: miluji déšť, když však prší, jdeš se schovat, abys nezmokl. Říkáš: miluji slunce, když však svítí, jdeš se schovat do stínu. Mám strach, že mi jednoho dne řekneš: miluji tě.

2. Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život.

3. Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.

4. Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla. Tak jdi a žij.

5. Láska je nejkrásnější trápení, které tkví v ponížení lidské hrdosti...

6. Netrhejte motýlům křídla, vždyť oni pak pláčou. Nešlapte po kytkách, vždyť kytky tak krásně voní. Nezabíjejte lásku, vždyť láska je křehká jako ty kytky, a hlavně nezabíjejte lidi, vždyť lidi se milují.

7. Hledali jsme štěstí a našli jsme sebe.

8. Jediný prostředek, jak život snést - považovat ho za krásný.

9. Hledáš-li pravdu, nedívej se dál než k svému srdci. 

10. Když jsem byl malý, ptal jsem se mamky, co je v životě nejdůležitější. Ona mi odpověděla: "Štěstí". Když jsme pak ve škole psali, co chceme v životě být, já napsal: "Šťastný". Řekli mi, že jsem nepochopil zadání. Já jim odpověděl, že oni nepochopili život.

Nejčtenější články