Close search

10 historických fotografií, které změnily svět

electropiknik.cz Zdroj: electropiknik.cz

Existují fotografie, které se zapsaly do historie lidstva a cení se skoro zlatem. Fotografie, které zachycují tolik emocí a vystihují důležité historické události, vás nenechají klidnými. Vybrali jsme pro vás 10 ikonických fotek, které změnily svět.

  1. Dorothy Counts byla jednou z prvních černošských studentek přijatých na střední školu Harry Harding v Charlotte v Severní Karolíně. Po čtyřech dnech obtěžování ze strany spolužáků, které ohrožovalo její bezpečnost, ji rodiče donutili školu opustit.

  2. Masakr na náměstí Nebeského klidu byl násilným potlačením demonstrací konaných v čínském hlavním městě Pekingu mezi 15. dubnem a 4. červnem 1989. Fotografie zachycuje Číňana, který vzdoruje tankům na náměstí Nebeského klidu v červnu 1989.

  3. Členové posádky Apollo 11 zachycují první lidský dotek s Měsícem v červenci roku 1969.

  4. Děvčátko jménem Tereza, které vyrůstalo v koncentračním táboře, šokuje poradce v centru pro narušené děti, když kreslí obrázek svého domova v Polsku.

  5. Horace Greasely stojící proti Heinrichu Himmlerovi v německé věznici v roce 1940. Horace utekl přes dvěstěkrát, byl zamilovaný do jedné Němky.

       6. Hořící vzducholoď Hindenburg v roce 1937.

       7. Jak začíná život. Jedna z prvních fotek zachycených endoskopem. Psal se rok 1965.

       8. Po tropické bouři na Haiti v roce 2008 mladý chlapec zachraňuje kočárek.

       9. Fotograf Robert Capa zachycuje smrt vojáka během Španělské občanské války v roce 1936.

      10. Atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho byl spáchán v pátek 22. listopadu 1963 v texaském městě Dallas ve 12.30 místního času.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu