Tajemství kouzla Heleny Růžičkové: Muže přitahovala jako magnet, i když vážila přes 200 kilo

10. Ledna 2019
Editor EL
Helena se uměla pohybovat ladně jako baletka.
Zdroj Facebook
Téměř před týdnem si veřejnost připomínala výročí jejího úmrtí. Nezapomenutelná herečka, která mohla energii a vitalitu rozdávat. Lidé si ji pamatují hlavně jako urousanou panímámu ze slavné Troškovy trilogie Slunce, Seno... V soukromém životě to však byla noblesní dáma, která měla slabost pro muže a muži měli slabost pro ni.

Touha být baletkou

Odmalička toužila stát se baletkou. Otec ji vedl k umění, což se později ukázalo jako dobrý tah. Helena se odmala chtěla dostat k divadlu a i když se jí sen o kariéře baletky nakonec rozplynul, stala se z ní uznávaná herečka, která hrála v divadle i ve filmu a její osobitý styl může těžko někdo napodobit.

Liberální výchova

Rodiče Helenu odmala brali jako rovnoprávného člena rodiny a nezakazovali jí ani cigarety. Svoji první cigaretu si prý zapálila už ve čtyřech letech a kouření se nevzdala ani poté, když jí v roce 2002 diagnostikovali rakovinu. Možná právě liberální výchova se zasloužila o Heleninu otevřenou a nezakomplexovanou povahu.

Cesta k herectví

Od čtyř let také navštěvovala baletní školu a účinkovala v Národním divadle. Na dráhu baletky však musela zapomenout, když radikálně přibrala na váze. Vystudovala Vyšší zdravotnickou školu a po škole se věnovala práci zubní laborantky, jelikož se marně hlásila na DAMU, kam ji nepřijali. Touha po divadlu však neutuchala, a tak začala Helena pracovat jako choreografka v mladoboleslavském divadle. V polovině 50. let se vdala za herce Jiřího Růžičku, který ji přivedl k filmu.

Zpočátku dostávala vedlejší role. Její váha, která přesahovala 200 kilogramů, ji předurčovala k veseloherním rolím. Slavná začala být především díky roli Heduš Homolkové a Marie Škopkové z filmů Slunce, seno…

Retro módní policie: Jaké perly ukrýval šatník moderátorských hvězd v 90. letech

Věštila budoucnost

Po své mamince zdědila nadpřirozené schopnosti, viděla do budoucnosti, a tak začala lidem věštit jejich osud. Herečka měla obrovské přesvědčovací schopnosti – co řekla, to platilo a po letech vyšlo najevo, že se její věštby skutečně naplnily. Dokonce Česku předpověděla povodně, které opravdu v roce 2002 ochromily naši republiku, a také útok na newyorská dvojčata.

Kouzlo osobnosti

Helena Růžičková byla velká dáma, nejen vzhledově, ale měla obrovské srdce a charisma, jež učarovalo nejednomu muži, se kterým se potkala. Na nic si nehrála. Chovala se ke všem stejně. Nerozlišovala, jestli se právě baví s prezidentem nebo šatnářkou. Byla jazykově vybavena a tak byla zvána na různé politické večírky, kde se seznamovala se zahraničními státníky. Ani tam si v konverzaci nebrala servítky a právě proto ji společnost tolik zbožňovala.

Její přímočarost a upřímnost přitahovala muže jako magnet. I když byla od padesátých let šťastně vdaná, říkávala: „Můžu spát s jinými muži, ale nikdy nesmím být manželovi nevěrná.“ Z tohoto moudra je vidno, že se Helena milostným úletům nebránila a není tajemstvím, že po ní pálili vždy krásní muži, i když jednoho času vážila i 250 kilo. Dnešní dietářky by se od ní mohly učit. Byla sama sebou a to na ní bylo tak obdivuhodné.

 

Komentáře