Leží zde brutální vrah prostitutky i sarajevský atentátník. Z fotek Bohnického hřbitova vás bude mrazit

16. Listopadu 2018
Editor EL
Stahují se sem podivné existence.
Zdroj archiv
Témata: hřbitov , tajemno , hrůza , energie
Bohnický hřbitov vznikl v roce 1909 a leží tam především chovanci bohnické psychiatrické léčebny, tzn., že je zde přes čtyři a půl tisíce hrobů. Přinášíme vám autentické fotografie z místa, které je údajně nejděsivějším místem v celé Evropě.

Leží zde "slavní" vrazi

Na bohnické hřbitově leží mj. i legendy, například Gabrielo Princip, což  byl bosenskosrbský politický aktivista, který 28. června 1914 v Sarajevu spáchal atentát na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d’Este a jeho manželku Žofii Chotkovou.

Je tam pochován údajně i vrah Otýlie Vranské, což byla slovenská prostitutka žijící v Praze, která se 1. září 1933 stala obětí brutální vraždy. Její rozčtvrcené tělo bylo odesláno ve dvou kufrech vlaky do Bratislavy a Košic. Tento zločin je pokládán za nejznámější neobjasněnou vraždu v dějinách české kriminalistiky.  

Místo chátrá

Poslední nebožtík dorazil na hřbitov na konci šedesátých let. Od té doby hřbitov chátrá a to i s pomocí návštěvníků, kteří tam rozhodně nechodí truchlit.

Jelikož se hřbitov přes padesát let nepoužívá, ztratilo se tam spoustu věcí. Kříže lidé rozkradli a prodali je do železa, pomníčky zase skončily na stavbách, jako materiál na schody. Na hřbitov už dávno nechodí lidé truchlit, ale z bohnického hřbitova se stalo místo, kam chodí zvláštní skupinky lidí provádět různé satanské rituály.

Tetování jako trend dneška? Omyl! Podívejte se, jak se ženy nechávaly zkrášlovat už ve 20. letech

Hřbitov si změny nepřeje

Jiří Vítek, který se o bohnický hřbitov stará a snaží se ho rekultivovat tvrdí, že tvář hřbitova měnit nechce, poněvadž si to ani sám hřbitov nepřeje. Nechce proto upravovat chodníčky, dodávat nové lavičky. Z toho až mrazí. Spousta odhodlaných a nebojácných lidí, kteří hřbitov navštívili vypovídá, že přítomná atmosféra z nich vysála energii, začali pociťovat nevysvětlitelné bolesti a zlobila je elektronika.

Toto tajemné místo, které se nachází zrovna na našem území je prý nejděsivějším místem v Evropě. Divné zvuky a místa, kde vás mrazí můžete pocítit na vlastní kůži, stačí se jít podívat na hřbitov v Bohnicích nebo absolvovat noční prohlídku s průvodcem.

 

Komentáře