Co dnes dělá a jak vypadá představitelka krásné Princezny ze mlejna?

22. Prosince 2018
Editor EL
Při natáčení obou dílů nosila paruku.
Zdroj csfd.cz
Co by to bylo za vánoční svátky, kdyby se na obrazovce neobjevila pohádka Princezna ze Mlejna. I letos se na ní můžeme těšit. S touto povedenou dvoudílnou pohádkou Zdeňka Trošky je neodmyslitelně spojována představitelka Elišky, Andrea Černá. Co tato půvabná herečka dělá dnes a jak vypadá?

Mladinká princezna

I dnes, čtyřiadvacet let od vzniku pohádky Princezna ze Mlejna, baví malé i velké diváky u televizních obrazovek. Když Zdeněk troška obsazoval role v pohádce, vybral si pro roli nevinné Elišky, právě mladičkou Andreu Černou. Málokdo by asi tipoval, že jí v té době bylo teprve šestnáct let.

Dává přednost divadlu

Vlnité blond vlasy, pomněnkově modré oči a krásný úsměv – tak si Andreu Černou pamatuje asi většina z nás. V roli mlynářovy dcery Elišky jí to skutečně velmi slušelo. Dnes je z půvabné dívky jedenačtyřicetiletá žena, která se spíše než před televizní a filmovou kamerou cítí lépe na divadelních prknech. Černá nevěděla, zda u herectví zůstane. Považuje se prý spíše za introvertku a tak trochu netušila, jak naložit s popularitou, která ji po úspěchu pohádky potkala.

Hip Hap Hop nebo Studio kamarád: Dětské pořady, na kterých jsme vyrostli

U hraní nakonec zakotvila, ale zvolila si divadlo. Tomu prý rozumí lépe než filmu. Na prknech, co znamenají svět boduje.  V poslední době zazářila ve hře Královna Margot, kde ztvárnila hlavní postavu nebo Shakespearovo Zkrocení zlé ženy, kde Andrea Černá společně s Martinem Stránským vytvářejí dokonale sehranou dvojici ústředních postav Kateřiny a Petruccia.

Párkrát ale udělala výjimku a v televizi se přeci jen objevila. Rodačku z Karlových Varů jste mohli mimo jiné vidět v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Strážce duší či Velmi křehké vztahy. Spolupracuje také často s rozhlasem a filmovými produkcemi.

Zatím prince nepotkala

Štěstí v lásce, které ji potkalo v pohádce, se jí v reálu bohužel vyhýbá. Zatím prý nepotkala nikoho, s kým by chtěla založit rodinu. Čeká, co jí život přinese. Je tedy stále svobodná a bezdětná a žije v Plzni. Na roli Elišky prý vzpomíná dnes s nostalgií.

Princeznu ze mlejna si můžete připomenout na Boží hod ráno na ČT 1.

 

Komentáře