Ševčíkův Skleněný pokoj přichází do kin. Láká na hvězdné obsazení i vilu Tugendhat

18. Března 2019
Olga Ross
Ve filmu si postavy Hany a Liesel zahrály Carice van Houten (vlevo) a Hanna Alström.
Zdroj Bioscop
Po slavnostní předpremiéře vstupuje do českých kin nový snímek Skleněný pokoj. Režisér Jiří Ševčík, který se nechal inspirovat dílem spisovatele Simona Mawera, přizval ke spolupráci vynikající herce i tvůrce. Film vstupuje na plátna českých kin 14. března.

Snímek Skleněný pokoj vychází z literárního počinu Simona Mawera. Poukazuje na mnohé zásadní události, které se odehrály v první polovině 20. století. Ústředním bodem celého příběhu je architektonický skvost vila Tugendhat, která inspirovala Mawera k napsání románu.

Ve fiktivním filmovém příběhu diváci brzy zjistí, že honosnou vilu nechal pro svoji manželku Liesel postavit bohatý podnikatel Viktor Landauer. Má to být začátek jejich společné cesty k rodinnému štěstí pod střechou, kterou jim  připravil architekt von Abt.

Brněnská vila Tugendhat je významnou součástí světové architektury. Podívejte se, kde natáčeli Skleněný pokoj

Politický vývoj je ale neúprosný a továrník židovského původu musí tak s rodinou řešit, kam se ukrýt před rostoucím nacismem. Příběh, který pojednává o rozpadu vztahů i rodiny, pomohl Ševčíkovi vykreslit scénárista Andrew Shaw. Ten věnoval zvláštní pozornost poutu, které vzniká mezi hlavními ženskými hrdinkami, Liesel a Hanou. 

Ve filmu si postavu Hany zahrála Carice van Houten, známá jako Rudá kněžka ze seriálu Hra o Trůny.  Herečka Hanna Alström se ujala továrníkovy ženy Liesel, architekta von Abta ztvárnil Karel Roden. Hudbu ke snímku složil na Oscara nominovaný skladatel Javier Navarrete. 

Komentáře