Dovolenkové destinace 2019 - jaké letos budou hitem?

19. Ledna 2019
Editor EL
Indonésii si zamilujete.
Zdroj pixabay
Už se nemůžete dočkat letošní dovolené, ale ještě nejste pevně rozhodnuti, jam se vydáte? Pokud chcete zažít víc než jenom opalování se na pláži a přejídaní se v hotelu, nechte se inspirovat naším výběrem destinací, které vám zaručí nezapomenutelné zážitky.

Jordánsko

Hitem a novinkou letošní sezóny bude bez pochyb Jordánsko. Jordánsko je destinací, kde narazíte na exotickou přírodu i kulturu. Velkou roli tam hraje islám, od něhož se rozdíly, v porovnání s jinými zeměmi,  odvíjí. Jordánsko se pyšní krásami přírody, podmořským světem, pouštním Safari a dalšími úkazy, díky kterým si Jordánsko zamilujete.

Navštívit byste měli starobylé skalní město Petra, které je zapsané na seznamu památek UNESCO a patří k jednomu z divů světa. Zážitkem bude plavba na kánoi po Rudém moři, koupání v Mrtvém moři, relaxace na překrásných plážích a mnoho dalšího.

Senegal

Africký Senegal je dalším tipem, kde strávit netradiční skvělou exotickou. Hotely zde jsou na vynikající úrovni a navíc nemusíte řešit vízum. Sympatické je také to, že zde nepotkáte davy turistů, můžete se vydat na Safari a na místě budete už za šest hodin z Prahy.

Písečné pláže tam jsou liduprázdné a najdete tam krásně vybarvené mušle. Je ale přísně zakázáno je vyvážet. Zajímavostí je i návštěva Růžového jezera, které je slanější než Mrtvé moře.

Objevujte krásy Alp z pohodlí domova: Eva Samková a Tomáš Kraus vás jimi provedou v novém seriálu

Srí Lanka

Rajský tropický ostrov, plný vzácných kamenů a aromatických čajů, si zamilujete. Mísí se tu odlišné kultury a historie, najdete zde bujnou vegetaci, písečné pláže a modré moře. Skvělý zážitek ze Srí Lanky doplní přívětiví domorodí lidé.

V místních restauracích se tam výborně najíte za cenu srovnatelnou u nás. Letenky seženete kolem 12 tisíc a provoz v destinaci vás vyjde na hubičku. Navíc se tam rok od roku zvyšuje kvalita ubytování. Za návštěvu určitě stojí čajové plantáže a národní park s volně žijícími zvířaty. Na Srí Lanku je ideální jet od prosince do dubna.

Indonésie (Bali)

V Indonésii je na 17 tisíc ostrovů. V posledních letech patří k nejoblíbenějším destinacím a také letos bude patřit ke špičce dovolenkových destinací. Rozmanitost země láká dovolenkáře i dobrodruhy. Oblíbené je především Bali se silnou energií. Prožijete tu nádhernou dovolenou, na kterou se budete chtít vracet. Nejen díky úžasným bílým plážím, bujarému nočnímu životu i tradiční kultuře.

Řecké ostrovy

I letos budou v oblibě Řecké ostrově. K nejoblíbenějším patří Kréta, Rhodos, Zakynthos, Thassos nebo Santorini. Velké oblibě se těší i Mykonos, na kterém jsme loni mohli potkat řadu známých osobností. Řecko asi netřeba představovat. Slunce, mytologie, olivovníky, architektura, nádherné pláže s čistým mořem, vynikající kuchyně, zábava - to je Řecko.

 

Komentáře