Brick, Frankie, Sue... Co nevíte o úspěšném seriálu Průměrňákovi

14. Března 2019
Jan Jukl
Podívejte se do galerie na nejlepší hlášky ze seriálu Průměrňákovi.
Zdroj Archiv
Bude tomu deset let, kdy měl premiéru pilotní díl seriálu Průměrňákovi (v originále The Middle). Úspěšný americký sitcom, který odstartoval na stanici ABC a nakonec skončil na 215 dílech v devíti řadách, dodnes běží v tuzemských televizích. Co jste o něm netušili?

Seriál pojednává o každodenním životě pětičlenné rodiny ze střední třídy, která žije ve fiktivním městě Orson v Indianě. Úvodní díl měl premiéru 30. září 2009, ukončen byl na přání tvůrců po deváté řadě, jejíž hodinové finále proběhlo loni v květnu. Seriál, mimochodem velmi dobře hodnocený kritiky, získal nominace na celou řadu cen. A dobře si vede i u českých diváků, na filmových serverech má kolem 75 procent obliby.

Nesourodá pětice

Matka Frankie (Patricia Heaton), která pracuje jako prodejce aut v autosalónu, a její manžel, pohodář Mike (Neil Flynn) vychovávají tři děti. Nejstarší Axl (Charlie McDermott) je pubertální rebel, kterému je tak nějak vechno jedno - i prospěch ve škole. Sue (Eden Sher) je nešikovná puberťačka, která zkazí, co může, ale ani to ji neodradí a do všeho jde s nadšením, elánem a pozitivním myšlením. A nejmladší syn Brick (Atticus Shaffler) je zase podivín, který tráví nejvíce času v knihovně.

Tvůrci seriálu vložili do děje celou řadu zajímavostí - či spíše vtipů, kterým se občas zřejmě smějí jen oni sami. Tak třeba... Frankie se zmíní o tom, že Axl několikrát viděl film To byl zítra flám. Představitel Axla Charlie McDermott v něm skutečně hrál.

A nebo... Frankie neumí v Průměrňákových vařit. A stejně tak neumí vařit ani Debra ze seriálu Raymonda má každý rád, kterou Patricia Heaton hraje také...

​Klíčem k úspěchu je však laskavost, s jakou rodina řeší problémy běžného života. A také humor! Seriál je plný vtipných hlášek a my jsme pro vás vybrali ty nejlepší.

Podívejte se do galerie. 

Genetické prokletí malého herce ze seriálu Průměrňákovi: Bojuje se vzácnou bolestivou nemocí

Komentáře