Záhada přízračných černookých dětí: Proč se zjevují a kdy mohou člověku ublížit?

3. Února 2019
Kateřina Horáková
Záhadu černookých dětí ještě nikdo nerozluštil.
Zdroj Pixabay
Lidstvo miluje tajemné a strašidelné historky. Jedněmi z nejméně objasněných jsou ty o tzv. černookých dětech. Příběhy o tom, že je někdo někde zahlédl, se množí, ale vysvětlení, co jsou zač, proč se zjevují nebo co od nás chtějí, zatím nikdo nepřinesl.

Bytosti odjinud

O nadprůměrně inteligentních indigových dětech jste pravděpodobně slyšeli. Ale co o těch černookých? První historky o nich se ve Spojených státech objevily už v 50. letech minulého století, pak v letech 80., největší pozornosti se ale černookým dětem dostává od roku 1998, kdy se údajně ve stejnou dobu objevily na několika místech v Oregonu a Texasu.

Novinář Brian Bethel byl jedním z těch, kdo se tehdy s přízraky setkal. Na základě své zkušenosti a dalších děsivých svědectví napsal o zvláštních stvořeních několik článků. Pak se záhadného fenoménu chytily bulvární časopisy, následně internet a samozřejmě i lidová tvořivost poháněná divokou představivostí. Je jen na vás, zda příběhům o dítkách s tmavýma očima bez bělma věříte, nebo ne. Pokud volíte první možnost, měli byste o nich vědět následující…

Tři klepnutí                                                                                                  

Ačkoliv příběhy o černookých dětech se různí, je řada věcí, které mají vyprávění společné. Svědci je většinou popisují jako děti ve věku od 6 do 16 let, často se zjevují ve dvojicích, pochopitelně v noci a mívají obličej zakrytý kapucemi. Mnoho lidí se s nimi setkalo u sebe doma nebo v autě. Děti o sobě většinou dají vědět klepáním, buď na dveře domu či bytu, nebo na okénko auta a mnohdy jde o sadu tři zaklepání za sebou. Ti, kteří je viděli, vypověděli, že mluví podivným hlasem, který je na první poslech dětský, ale je na něm cosi zvláštního – zní chladně, bez emocí. Nezvaní návštěvníci většinou žádají o vpuštění do domu, o svezení na nějaké místo nebo o zapůjčení telefonu. Až pokud člověk několikrát odmítne děti odhalí svá temná kukadla.

Záhadné déjà vu. Astrální cestování nebo vzpomínky na minulé životy? S jakým vysvětlením přichází věda?

Téměř všichni účastníci setkání se shodují, že po pohledu do očí bez bělma se jich zachvátil agresivní, smrtelný strach a jejich tělo se rozklepalo chladem. Posléze přízraky samy od sebe zmizí. K tomu, aby se k člověku přiblížily, děti potřebují výslovné svolení. Pokud jim ho nedáte, jste v bezpečí. Ti, kteří je pozvali dál, většinou krátce na to utrpěli úraz nebo se u jejich blízkých projevila nějaký vážná nemoc.

Konec světa?

Kým tedy tyto zvláštní děti vlastně jsou? Někteří záhadologové tvrdí, že jde o duchy dětí, které opustily svět násilnou cestou, oběti válek a vražd. Takoví duchové jsou ti nejnenávistnější ze všech. Jiní zase nabízejí výklad, že děti s černýma očima zvěstují konec světa, ti mírnější mluví „pouze“ o konci civilizace. Pokud je to pravda, dá se vzhledem k ekologické situaci naší planety zřejmě očekávat, že v nejbližších letech se výskyt temných dětských přízraků rapidně zvýší.

Ale možná je to prostě jenom obyčejná legenda…

Komentáře