Úskalí vztahu na dálku. Budete si rozumět i tisíce kilometrů od sebe?

2. Dubna 2019
Olga Ross
Vztah na dálku může fungovat, jen ho musíte brát vážně a věnovat mu dostatek péče.
Zdroj Pixabay
Vztahy na dálku jsou v dnešní době velice běžné. Díky možnosti pracovat a žít v desítkách zemí po celém světě, se lidé seznamují a párují na těch nejvzdálenějších koncích planety. Má ale podobný vztah vůbec šanci přežít.

Je důležité si pamatovat, že vztah na dálku má stejná pravidla jako ten normální. Nebudete se sice potkávat každý den ve společném bytě, ale jako při každém vztahu budete muset udržovat každodenní kontakt a věnovat péči svému partnerovi. 

Zážitky i kontakt

Každodenní komunikace s vaším partnerem je při vztahu na dálku velmi důležitá a ke všemu není ani složitá. Díky možnostem internetu se se svým milovaným můžete spojit během několika málo chvil. Budete tak mít přehled, co se v životě vašeho partnera děje a také vám to pomůže udržet si společná témata. Sdělujte si své zážitky a pocity, nezůstávejte jen u banální výměny informací. Naplánujte si například, že se podíváte na stejný seriál nebo přečtete stejnou knihu a sdělte si své pocity a názory.

Plánujte budoucnost

Nemusíte ihned plánovat svatbu, nebo dítě. Zkuste ale myslet na společnou dovolenou, nebo na osobní setkání. Vzhledem k tomu, že se jedná o vztah na dálku, společné chvíle potřebují naplánovat dopředu. Rozhodně tuto část nesmíte podcenit, protože i při každodenním kontaktu je nutné svého partnera občas vzít za ruku a mít ho nablízku. Pokud si tedy dohodnete na setkání, budete mít alespoň příjemné vyhlídky do budoucnosti a budete se mít na co těšit. 

Princ Harry napsal své největší fanynce dopis, ta ale zemřela


Svěřujte se

Při vztahu na dálku se nebude moc často stávat, že svůj protějšek zastihnete unavený a ve špatné náladě. Koneckonců, když už máte čas si zavolat, tak se většina lidí snaží působit pozitivně a nad věcí. V budoucnosti se vám ale tato praxe může vymstít, protože při dalším setkání můžete být překvapeni, proč je váš partner z nějakého důvodu mrzutý, kdy během vašich telefonátů bývá vždy laskavý. Naučte se se svým partnerem dělit o to dobré i špatné. Mluvte o tom, co vás trápí a zkuste hledat společně řešení nějakého problému. 

Podporujte důvěru

Všichni občas žárlíme. Ale když se je váš partner vzdálený tisíce kilometrů, může přehnaná fantazie způsobit více škody než užitku. Když vám přijde odpověď na vaši zprávu až pár hodin potom, co jste ji napsali, nepropadejte panice. Váš partner může mít jen hodně práce, nebo jednoduše vám zapomene napsat zpátky. To platí i v opačném případě. Pamatujte na to, že partner na vás může také žárlit, tak se snažte tyto myšlenky nijak nepodporovat a zůstávejte v pravidelném kontaktu.

Myslete na romantiku

Vztahy na dálku bývají velkou zatěžkávací zkouškou. Když ale pár tuto zkoušku zvládne, tak má našlápnuto k dlouhodobému a úspěšnému vztahu. Aby však z vašeho vztahu zamilovanost a romantika rychle nevyprchala, překvapte svůj protějšek například dárkem. Neočekávaná pozornost mnohokrát působí jako balzám na duši a zažehná mnohé pochybnosti. 

Návod pro workoholiky: Jak si udržet vztah a rodinu

Komentáře