Kdy si dát pozor na svého partnera? Čtyři příklady prozradí, že to nemyslí vážně

10. Dubna 2019
Olga Ross
Ve vztahu je důležité, aby jej oba partneři brali vážně a chtěli do něj investovat svůj čas a úsilí.
Zdroj Pixabay
Témata: vztah , láska , rozchod , manželství
Vztahy přinášejí mnoho radostí i starostí, to je skutečnost, se kterou se každý den setkávají miliony lidí po celém světě. I když se způsob seznamování a vůbec vývoj vztahů v dnešní době velice liší od minulého století, stále existují znaky, které upozorní, že to byste si na svůj protějšek měli dávat pozor.

Ze začátku je většina vztahů krásná, lidé jsou zamilovaní, laskaví a pozorní. Některá pozitiva sice s postupem času vyprchají, jak se vztah začne stávat obvyklou součástí vašeho života. Přesto pokud vnímáte varovné signály už od prvních chvil, měli byste si dobře rozmyslet, zda v takovém vztahu chcete pokračovat. Partner to totiž s vámi nemusí myslet vážně.  

Moderní technologie, všudepřítomný internet, mobily, sociální sítě, to vše přineslo velké změny do konceptu vztahů a manželství. Rychlost a dostupnost komunikace může často pomoci vztahu v pozitivních vývoji, nebo v rychlém odhalení potíží. Také vliv sociálních sítí a vůbec principu, na kterém jsou založeny, můžeme například otevřeně pozorovat a srovnávat chování našeho protějšku. To samozřejmě neznamená, že hodnocení vašeho vztahu by se mělo zakládat na prezentaci na sociálních sítích, přesto jejich vliv na lidské životy nejde upřít a to se týká i oblasti citů a lásky.

Přiznání vztahu

Při budování nového vztahu rozhodně není potřeba tlačit na pilu. Pokud ale spolu lidé randí už několik měsíců a jeden z partnerů se stále nemá k tomu, aby se rozhoupal k oficiálnímu přijetí vašeho vztahu, pak to může znamenat, že vztah ani mít nechce. Může mít také zalíbení v někom jiném a přemýšlet o odchodu.   

Nové trendy v nakupování. Sociální sítě řídí náš život

Sociální sítě

Kvalita vztahu se rozhodne neodvíjí od statusu na sociálních sítích. Pokud jste ale se svým partnerem už delší dobu a víte, že své dřívější lásky na sociálních sítích bez problémů prezentoval, tak by přece neměl mít problém ani s vámi? Když ale několik měsíců čekáte na sdílení společné fotografie, může to znamenat, že vztah s vámi partner buď nebere zcela vážně. Může se samozřejmě stále rozmýšlet a snažit se věci neuspěchat. Přesto by takový stav neměl trvat věčně.

Vyrovnaná moc

Ve vztahu má vždy jeden z partnerů trochu navíc. Přesto vaše právě by měla být vyrovnaná. Pokud jste ve skutečně funkčním vztahu, pak máte pocit, že jste součástí toho nejlepšího týmu. Pokud jste více submisivní, pak pro vás v budoucnu může mít nevyrovnaný poměr moci znamenat problém. Partner, který přebírá kontrolu může vést k žárlivosti a manipulaci a následnému konci vztahu. ​

Nulová iniciativa

Pokud jste to vždy vy, kdo má ve vztahu iniciativu, organizuje setkání a rande, zatímco váš protějšek jen dorazí na schůzku, tak si dejte pozor. Jestli o vás partner má skutečný zájem, tak bude společná setkání plánovat také, pokud je tomu naopak, tak skutečně nebude mít potřebu se snažit. 

Komentáře