Kate ani Meghan nejsou výjimkou. Kteří muži královské krve si vzali neurozené ženy?

15. Dubna 2019
Olga Ross
Je jen málo lidí, kteří se na tomto světě mohou pochlubit "modrou krví". Princ Karel Filip Švédský je jedním z nich a za ženu si vzal krásnou Sofii, která pochází z běžné rodiny.
Zdroj YouTube
Na tomto světě existují dámy, které by mohly napsat příručku o tom, jak potkat prince, nebo dokonce krále, na večírku a následně ho dovést až k oltáři. Podobná kniha by měla velké šance stát se bestsellerem. Kate Middleton a Meghan Markle totiž zdaleka nejsou jediné neurozené příslušnice něžného pohlaví, které se vdaly za muže s modrou krví.

Mnoho zemí světa si stále zachovává status monarchie a k němu neoddělitelně patří panovníci. Předem domluvené sňatky se v Evropě již neobjevují, proto si i monarchové s hledáním budoucích partnerek musí poradit jako obyčejní smrtelníci. Tady je krátký výčet panovníků, kteří si vybrali "neurozené" manželky. 

Nizozemko
Nizozemský král Vilém-Alexandr potkal svoji budoucí manželku Máximu Zorreguietu Cerruti na večírku ve španělské Seville. Máxima, pochází z Argentiny a může se pochlubit částečně urozeným původem, po skončení dovolené odletěla zpátky do New Yorku, kde pracovala pro Deutsche Bank. Král se za ní vydal do USA a podle slov Máximy, ona si ho ani nepamatovala. Paměť se jí ale brzy vrátila a s ní přišla i láska, která je v roce 2002 přivedla před oltář. Nyní má král Vilém III. s manželkou Máximou Nizozemskou tři děti. 

Jak se vaří pro královskou rodinu? Bývalá šéfkuchařka zveřejnila vzkaz Diany

Dánsko
Mary Elizabeth Donaldson pracovala jako PR poradkyně pro společnost Microsoft, když v roce 2000 během konání olympijských her v Austrálii potkala prince Frederika Dánského. Monarcha se se svojí budoucí manželkou seznámil v baru a původně se představil pouze jako Fred. Pár spolu několik let randil a v roce 2004 se vzal. Nyní mají spolu čtyři děti. 

Španělsko
V roce 2002 tehdejší princ Filip Španělský potkal svoji manželku Letizii, když dělala reportáž ohledně ropné skvrny. Letizia byla v té době už celkem známá novinářka a rodiče prince se ho již delší dobu snažili oženit. Princ ale veškeré možnosti odmítal, dokud nepoznal Letizii. Reportérka několikrát pozvání na rande dokonce odmítla, pak ale souhlasila a nyní tvoří manželský pár již 15 let.  

Král harémů a večírků zavádí právo šaría. Jak si žije jeden z nejbohatších monarchů?

Monako
Kníže Albert II. Monacký potkal svoji budoucí manželku v Monte Carlu v roce 2000. Charlene je bývalá jihoafrická olympijská plavkyně a v roce 2011 pár po několika letech společného života uspořádal velkou svatbu, o které se psalo, že byla v Monaku tou největší za posledních 55 let. Tedy přesně od data svatby knížete Rainiera a III. a americké herečky Grace Kelly. 

Švédsko
Princ Karel Filip Švédský potkal svoji budoucí manželku Sofii, když byl na obědě s přáteli. Princezna Sofie uvedla, že když je přátelé představili, tak byl princ ze začátku nesmělý, ale podle jejích slov to byla láska na první pohled. Pár uzavřel sňatek v roce 2015 a nyní již má dvě děti. 

Prohlédněte si v naší galerii královské manželské páry.  

Komentáře